0

Niezbędnik – Linki przydatne początkującemu piwowarowi domowemu

Postanowiłem zebrać w jednym miejscu wszystkie przydatne dla mnie linki – Adresy forów, sklepów, tutoriali i temu podobnych. Czasem będę zerkał i poszerzał zbiór zatem może komuś jeszcze się przyda. Od czego zacząć? Gdzie szukać? Oto kilka punktów zaczepienia:

http://www.brewersfriend.com/abv-calculator/ – kalkulator pozwalający wyliczyć ilość alkoholu z pomiarów przed i po fermentacji.

http://www.piwo.org/ – Forum, społeczność piwowarów. Masa materiału do czytania. Ogrom wszystkiego.

http://www.wiki.piwo.org/Strona_główna – Wiki o piwie, Tak jakby forum było mało.

http://www.browar.biz/forum/ – Forum wydaje się być zdumiewająco prężne w przeciwieństwie do portalu/sklepu. W każdym razie jest to jedno z najpopularniejszych źródeł wiedzy o domowym warzeniu piwa.

http://www.browamator.pl/ – Pierwszy sklep na jaki trafia sympatyk warzenia piwa w domu. Dość drogi ale również asortyment jest szerszy niż w innych sklepach.

https://www.piwnykraft.pl/ – Sklep w warszawie, w którym osobiście robię zakupy, gdy chce obejrzeć co kupuję. Otwarty do późna dla tego pozwala się wyrobić z zakupami po pracy. Takiego mi było właśnie potrzeba.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLJVfE77NnRt4TKPPFPwvwJwTD7p7S4Fa9 – Warzenie piwa w domu, playlista Tomasza Kopyry. Bardzo przydatna i przyjemna do oglądania. Warto zerknąć podczas własnego procesu.

Na pewno będę jeszcze wracał, uzupełniał, dopisywał więc polecam.

Konstruktor